O femeie i-a citit atacatorului ei, din Biblie, timp de o oră

Presa americană relatează un incident șocant. O femeie din oraşul Shebly, statul Connecticut, i-a citit din Biblie timp de o oră şi l-a invitat la biserică pe bărbatul care a atacat-o, după ce acesta îi tăiase gâtul.

Foto: boldreport.comMiercuri seara, Lindsay Wood (32 de ani) se întorcea de la biserică împreună cu fiul ei de 15 ani, când a fost atacată chiar în spatele casei ei. Femeia a încercat să scape spunând că portofelul ei este în maşină, informaţie care nu l-a impresionat pe atacator, conform declaraţiilor poliţiei locale. În schimb, el a scos un cuţit şi i-a tăiat gâtul.

Femeia, care avea Biblia la îndemână, a deschis-o şi a citit din ea versete timp de o oră, făcând apel la bunăvoinţa atacatorului şi invitându-l la biserică. În cele din urmă, atacatorul a mărturisit că îi pare rău şi a plecat de la faţa locului.

Femeia a avut nevoie de 25 de copci şi nu poate încă să dea declaraţii, dar starea ei este stabilă. Nu există încă niciun suspect, dar cazul rămâne sub investigaţie.

Surse: News channel 36, Shelby Star

Taguri: