MESAJE BIBLICE

Mesaj de mulțumire

1533488_3618731563633_1527244124_n

Când am început lucrarea de construcţie a noului locaş de închinare, primul pas al punerii în practică a acestui vis a fost…rugăciunea. Acest lucru nu va surprinde pe niciun credincios, dar am vrea să fie un îndemn pentru sceptici.

Am încredinţat întreaga lucrare în mâna Domnului, şi dacă mai există îndoieli în privinţa credincioşiei lui Dumnezeu, realitatea le va spulbera. Da, Dumnezeu ne-a răspuns la rugăciuni şi iată că într-un timp relativ scurt, şi sfidând criza economică din jur, biserica s-a înălţat şi a fost acoperită. Mai sunt încă multe de făcut, dar noi ştim că Cel care ne-a fost alături până acum, ne va fi alături şi în continuare. Fiind însă la ora bilanţului, şi ,deasemeni, încântaţi de ceea ce vedem, vrem să venim cu mulţumirile noastre.

1502112_3618731483631_936583_n

Îi mulţumim, deci, Domnului pentru sprijinul acordat, dar şi pentru că El se va implica şi pe mai departe în această luicrare. Glorie Lui! Dar pentru că mâinile Domnului poartă nume, au chipurile unor fraţi, surori, prieteni, am vrea ca mulţumirile noastre să se îndrepte şi către aceştia. Mulţumim şi ne rugăm Domnului să-i răsplătească pe toţi acei care şi-au dovedit râvna participând la diversele lucrări de pe şantierul bisericii. Mulţumim, de asemeni, tuturor fraţilor, surorilor, prietenilor, care din dragoste pentru Domnul şi lucrarea Lui, şi-au dovedit dărnicia făcând donaţii.

Toate acestea au fost binevenite şi ne rugăm ca Domnul să-i binecuvânteze şi să-i răsplătească. A fost un efort conjugat, cu rezultate notabile, dar în toate am văzut mâna Domnului. Am vrea ca mulţumirile noastre calde, sincere, să fie la fel primite de cei cărora le sunt adresate, asigurându-i că rugăciunile noastre îi vor însoţi mereu. Aşadar, mulţumiri tuturor, şi…mergem mai departe! Domnul să fie glorificat. Vulcan, 24 decembrie 2013 Pastor:Filip Cazacu

Nota Admin.

Pozele atașate sunt doar un plan,o idee,o viziune a ceea ce dorim să fie noua biserică.

Cu ajutorul Domnului credem că lucrurile vor fi finalizate și la sfârșitul lucrării ,

imaginea noii Bis.Penticostale ”MARANATA”Vulcan,va fi ca în pozele prezentate.

Pînă atunci ne mulțumim cu ceea ce Domnul ne-a dat și ne-a ajutat să facem (Vezi fotto-decembrie 2013)

1482205_725371347495975_1713019806_n

Categorii:MESAJE BIBLICE